Mistrovství Evropy juniorů

10.04.2012

Marek_1

resized__180x120_Marek

Ve dnech 1.4.2012- 8.4.2012 proběhlo v dánském Aalborgu Mistrovství Evropy juniorů v bowlingu za účasti Českého národního týmu. Historický úspěch a bronzovou medaili pro ČR vybojoval v soutěži jednotlivců hráč olomoucké Bowlingové akademie Marek Talpa. Markovi vyšla kvalifikace v soutěži jednotlivců a hrami 254, 223, 226, 240, 236, 208 (1387) si suverénně zajistil postup do semifinále z prvního místa. V semifinále Marek podlehl norskému hráči Øyvinu Kulsengovi v poměru 228 - 168, který zvítězil i ve finálovém zápase a stal se tak Mistrem Evropy. Je to první medaile v historii ČR získaná na juniorských šampionátech. Česká republika se tímto zařadila po bok vyspělých bowlingových zemí, jako je třeba Finsko, Švédsko, Norsko.